Дома Трансфер зона Интер не го дава Лукаку и за 90 милиони евра, плус Алонсо

Интер не го дава Лукаку и за 90 милиони евра, плус Алонсо

Интер има финансиски проблеми и тоа некои клубови се обидуваат да го искористат.

На адреса на миланскиот клуб пристигнала понуда од Лондон, поточно од новиот шампион на Европа, екипата на Челзи.

„Сините“ за Белгиецот понудиле 90 милиони евра и Маркос Алонсо, објавија италијанските медиуми. Сепак, Интер веднаш ја одбил понудата,

Интер веќе го изгуби Ашраф Хакими кој премина во ПСЖ, замина и тренерот Конте, па заминување на Лукаку веројатно би било премногу.

Лукаку веќе играше за Челзи од 2011 до 2014 година и собра повеќе од 15 настапи. Во главно беше испраќан на позајмици, за на крајот да го откупи Евертон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…