Дома Трансфер зона Интер и Наполи не сакаа да платат 30 милиони, па сега тој за „џабе“ му се нуди на Јувентус?

Интер и Наполи не сакаа да платат 30 милиони, па сега тој за „џабе“ му се нуди на Јувентус?

0

Заминувањето од Островот на крајот од сезоната е извесно.

Според информациите на познатиот италијански новинар, Муса Дембеле е заинтересиран за трансфер во Јувентус.

Фабрицио Романо, кој работи како новинар на „Калчомеркато“ тврди дека играчот на Тотенхем сака да премине во Торино по истекот на неговиот договор и неговиот менаџер наводно веќе стапил во контакт со управата на „старата дама“.

За Белгиецот во текот на летото беа заинтересирани Интер и Наполи, но се откажаа поради цената од 30 милиони евра колку што го процени клубот од Лондон.


Следете го Sportski.mk и на


Договорот на Дембеле со Тотенхем истекува идното лето.

Кога во прашање е неговата плата, се шпекулира за сума од шест милиони евра годишно, но е јасно дали Јувентус е заинтересиран да издвои толкава сума за сегашниот фудалер на „петлите“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливерпул ја сака младата италијанска ѕвезда

Ливерпул влегува во трката за потписот на ѕвездата на Каљари, Нико Барела пренесуваат англ…