Дома Трансфер зона Интер го претстави новиот голман

Интер го претстави новиот голман

Интер и официјално го ангажираше шпанскиот голман Хосеп Мартинез од Џенова.

Интер ќе плати гарантирани 13,5 милиони евра плус уште два милиони евра низ бонуси.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Планот на Интер е Мартинез на почетокот да биде втор голман покрај Јан Зомер, но веќе од следната сезона да го наследи Швајцарецот.

Мартинез имаше одлична сезона со Џенова и се промовираше во еден од најдобрите голмани во Серија А.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер и Манчестер Јунајтед спремаат трампа

Интер е заинтересиран за дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Арон Ван-Бисака, пренесуваат …