Дома Трансфер зона Интер го претстави Балде: Потребна е „успорена снимка“ за да го видите (видео)

Интер го претстави Балде: Потребна е „успорена снимка“ за да го видите (видео)

balde

Kлубот од Милан дефинитивно има фантастичен преоден рок зад себе, навивачите се презадоволни, веруваат дека можат да се вклучат во борбата за Скудетото со Јувентус.

На сите им е јасно дека Интер купуваше одлично во овој преоден рок, а Кеита Балде се очекува да им биде едно од најдобрите засилувања.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Балде вчера го официјализираше трансферот во Интер, а денес „нероаѕурите“ на интересен начин го претставија новото засилување на својот Твитер профил.

Италијанскиот клуб во ова видео ги прикажа и останатите засилувања, но акцентот е ставен на Кеита кој е прикажан како неверојатно брз, па потребна е успорена снимка за да може да се види.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…