Дома Македонски спорт Мак фудбал Интересена ситуација во Кратово: Серафимовски се лизна и постигна ефектен гол 🎥

Интересена ситуација во Кратово: Серафимовски се лизна и постигна ефектен гол 🎥

Денес Силекс со 3:1 го совлада Тетекс во рамките од втората македонска лига, а посебно внимание привлече голот кој го постигна Јордан Серафимовски.

Играчот на Силекс се лизна и во пад шутираше кон голот на Тетекс, а на крајот поради грешката гостинскиот голман постигна ефектен гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Не стивнува бурата околу Тетекс: Со ваква управа не чека Трета лига или „клуч на врата“!

Не стивнува бурата околу еден од најголемите македонски фудбалски брендови, ФК Тетекс. Нав…