Дома Фудбал Италија Инзаги го коментираше конфликтот помеѓу Лукаку и Барела🎥

Инзаги го коментираше конфликтот помеѓу Лукаку и Барела🎥

Интер синоќа ги разочара фановите и одигра реми без голови на гостувањето кај Сампдорија.

Меѓутоа, мечот го одбележа расправијата на теренот помеѓу Лукаку и Барела во првото полувреме.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


„Вакви работи се случуваат на терен, иако не треба и јас не сакам да ги гледам“, кажа Инзаги.

„Многу навивачи дојдоа тука да не подржат по нашите супер убедливи настапи. Не можам да бидам среќен со резултатот, бидејќи требаше да дојдеме во водство во првото полувреме“, додаде Инзаги.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти Тен Хаг

Манчстер Јунајтед на крајот на сезоната ќе го откупшти тренер Ерик Тен Хаг, тврдат медиуми…