Дома Фудбал Останато „Императорот“ емотивен – на Адријано му се оствари голем сон! 📸

„Императорот“ емотивен – на Адријано му се оствари голем сон! 📸

Легендарниот бразилски фудбалер, Адријано емотивно ја прими веста дека неговото име ќе се најде на страната на славните на „Маракана“.

Адријано ќе биде 123 спортист и вкупно 104 фудбалер чие име ќе биде испишано на стазната на најпознатиот бразилски стадион. Неговото име ќе биде покрај она на Пеле, Гариче, Ромарио, Роналдо, Еусебио…

„Многу сум возбуден…Од кога знам за себе, тоа беше мојот сон. Би сакал мојот татко да беше жив да го видеше ова“, изјави 39 годишниот Адријано.

На социјалните мрежи тој објави фотографии од моментот кога дознава дека неговото име ќе се најде помеѓу избраните на „Маракана“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бока на пенали го елиминираше Ривер од Купот на Аргентина

Бока Јуниорс обезбеди пласман во осминафиналето од Купот на Аргентина откако на пенали сла…