Дома Топ вести Има ли надеж за ПСЖ? Што се разговарало на вчерашната средба на Мбапе со Макрон и Ал-Тани?

Има ли надеж за ПСЖ? Што се разговарало на вчерашната средба на Мбапе со Макрон и Ал-Тани?

Се надеваа навивачите на ПСЖ можеби дека претседателот на Франција, Емануел Макрон и емирот од Катар Хамад Ал-Тани ќе го убедат Мбапе да остане, но тоа не се случи.

Мбапе вчера се сретна со Макрон и Ал-Тани, меѓутоа на нивната вечера изгледа воопшто не била тема неговата иднина.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Според последните информации кои денес ги пренесуваат медуми, Мбапе бил специјален гостин на вечера која ја приредил Макрон по повод посетата на Ал-Тани.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Лукаку спремен да каже ДА на понудата од Саудиска Арабија

Ромелу Лукаку оваа сезона игра во Рома како позајмен фудбалер од Челзи, но неговата иднина…