Дома Трансфер зона Икарди поради Ванда не може да најде нов клуб?

Икарди поради Ванда не може да најде нов клуб?

Mауро Икарди нема баш некое лето кое ќе го памети.

Аргентинскиот репрезентативец е „вишок“ во редовите на ПСЖ, а францускиот шампион сака да го продаде. Сепак, како што стојат работите нов клуб тешко ќе се најде. Неинтересот за Икарди не е само поради неговата голгетерска форма, туку главната причина е Ванда Нара.

За работите да бидат покомплицирани таа е негов агент и клубовите не сакаат да влезат во сага која ќе донесе лош публицитет и нарушување на атмосферата во соблекувалната.

Манчестер Јунајтед беше еден од клубовите кои во последниот период се поврзуваше со Икарди, меѓутоа и тие како што стојат работите се откажале.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ бара напаѓач, прва мета Влаховиќ

Душан Влаховиќ беше еден од најбараните напаѓачи во Европа и во јануари се пресели во Јуве…