Дома Топ вести Изненадување: Несторовски може во – Мексико!?

Изненадување: Несторовски може во – Мексико!?

Интересна вест објавија мексиканските медиуми, Илија Несторовски се нашол на мета на мета на мексиканскиот клуб Клуб Америка.

Клубот е во потрага по напаѓач и тренерот на овој тим Мигуел Ерера го забележал Нестор. Ерера наводно побарал ако клубот не може да го купи тогаш барем да го доведе на позајмица за следната сезоната.

Несторовски летово пристигна во Удинезе после колапсот на Палермо, меѓутоа од неодамна и во италијанските медиуми започна да се шпекулира за негово можно заминување. Како најсериозен кандидат претходно се споменуваше лидерот во Серија Б, Беневенто.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Меси се огласи и категорично демантираше трансфер: Тоа се лаги! (фото)

Денес аргентинскиот медиум „ТНТ“ лансираше вистинска „бомба“ и објави дека Лионел Меси би …