Дома Останати Тенис Изненадување во Торино: Надал поразен на стартот!

Изненадување во Торино: Надал поразен на стартот!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Тејлор Фриц на завршниот мастерс во Торино влезе како замена за Карлос Алкараз, меѓутоа тоа не го спречи да направи големо изненадување победувајќи го Рафаел Надал со 2:0 во сетови (7:6, 6:1).

Неизвесност имаше само во првиот сет во кој Американецот прв пропушти шанса за брејк, меѓутоа во тај-брејкот беше одличен и го доби со 7:3. Надал по тој загубен тај-брејк како да се распадна и многу лесно го загуби вториот сет.

Мечот помеѓу Надал и Фриц беше втор од зелената во групната фаза, претходно Каспер Руд го елиминираше Огер-Алиасим исто така со 2:0 во сетови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Калин без загубен сет до полуфинале во Тунис

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Најдобриот македонски тенисер, Калин Ивановс…