Дома Фудбал Лига на шампиони Извлечени паровите за осминафиналето во Лигата на шампиони

Извлечени паровите за осминафиналето во Лигата на шампиони


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Денеска од 12 часот во Нион се одржа ждребот за 1/8 финалето во Лигата на шампионите.

Како и што се очекуваше на денешниот ждреб во Нион добивме неколку интересни двојки. Двете најсилни пресметки секако се дуелите Ливерпул – Реал Мадрид и ПСЖ – Баерн Минхен.

Лајпциг – Манчестер Сити

Kлуб Бриж – Бенфика

Ливерпул – Реал Мадрид

Милан – Тотенхем

Ајнтрахт – Наполи

Борусија Дортмунд – Челзи

Интер – Порто

ПСЖ – Баерн Минхен

Првите натпревари се играат во февруари, додека реваншите се закажани за март, датумите и термните дополнително ќе бидат објавени. Финалето сезонава во ЛШ е закажано за на 10. јуни во Истанбул.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Артета и Рашфорд најдобри во Премиер лигата во јануари

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Трет пат оваа сезона…