Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Избран најубавиот гол на ЕУРО🎥

Избран најубавиот гол на ЕУРО🎥

УЕФА ја додели наградата за најдобро постигнат погодок на Европското првенство.

Очекувано, наградата замина кај Патрик Шик од Чешка, кој постигна гол од половина терен на мечот против Шкотска.

Голот доби повеќе од 800 илјади гласа од страна на фановите и сосема заслужено е избран за најубав.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…