Дома Фудбал Италија Игуаин во Јувентус се вратил во за него необично издание

Игуаин во Јувентус се вратил во за него необично издание

0

Aргентинскиот напаѓач Гонзало Игуаин пред два дена се врати во Јувентус.

Неговата иднина е и тоа како неизвесна, тој сака да остане и навивачите го сакаат, но клубот има други планови.

Гонзало сака да го испочитува договор и има намера да остане во Јувентус уште две годни. Неговите настапи во Јувентус беа доби и играњето за некој друг клуб во Италија не е решение. Не сакам да некого да навредам, но Гонзало во Италија може да игра само за Јувентус. Мислам дека ова може да биде година на Гонзало“,
Исто така Николас тврди дека Гонзало не се покајал што го напуштил Наполи и дека рано е да се зборува за враќање во Аргентина.

„Кога добро ќе ги наполни батериите ќе покаже дека е напаѓач кој може да игра во Јувентус“, изјави недомна Николас Игуаин, братот и агент на Гонзало.
Изгледа дека и самиот Игуаин има голема желба да се покаже во најдобро светло бидејќи на прегледите се појави во необична издание за него.

Игуаин во претходните години често пати знаеше од одморот да се врати со некој килограм вишок, меѓутоа ова лето тоа не е случај и според информациите после прегледите во Јувентус тој е во топ физичка форма.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Де Геа дефинитивно го пропушта дербито со Ливерпул

Во Манчестер Јунајтед може да здивнат затоа што повредата на Давид Де Геа не е од посериоз…