Дома Фудбал Останато Играчот кој денес е пред потпис со Ливерпул Фергусон го договорил, но Мојс се упропастил

Играчот кој денес е пред потпис со Ливерпул Фергусон го договорил, но Мојс се упропастил

Дејвид Мојс го превзема Манчестер Јунајтед од Сер Алекс Фергусон во 2013 година.

Сер Алекс го избра Мојс за негов наследник на „Олд Трафорд“, но таму се задржа само неколку месеци и доби токаз после серијата слаби резултати со „црвените ѓаволи“.

Меѓутоа, малку е познато дека Фергусон пред заминувањето му оставил „подарок“ на Мојс. Тоа бил договорен трансфер на Тијаго Алкантара.

Шпанскиот фудбалер имал договор со Манчестер Јунајтед. Фергусон го следел подолго време и го оставил Мојс да ја доврши работата. Сепак,

Мојс се упропастил. Го откажал трансферот затоа што не знаел доволно за играчот. На крајот место во Манчестер Јунајтед, Алкантара заврши во Баерн.

Во Минхен Алкантара освои се, а денес е пред трансфер во Ливерпул.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Урнебесно: Иско во борба сам со себе да ја стигне топката 🎥

Иско е миленик на Зинедин Зидан и веројатно тоа е главната причина зошто е се уште член на…