Дома Видео Играчите на Њукасл брзаа да го побараат дресот на Роналдо 🎥

Играчите на Њукасл брзаа да го побараат дресот на Роналдо 🎥

Во саботата Роналдо го имаше своето второ деби за Манчестер Јунајтед и во дуелот со Њукасл постигна два гола во победата од 4:1.

Гостинските играчи доживеаа висок пораз, а после натпреварот се обидуваа да дојдат до дрес од Португалцот.

На социјалните мрежи беше објавено видео на кое се гледа како прво Исак Хајден прв доаѓа да му го побара дресот, потоа капитенот Џамал Ласелс и напаѓачот Жоелитно. Роналдо ги одби нивните барања порачувајќи дека веќе го ветил дресот на друг играч.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Евра го исмејуваше Кристиано за проблемот со овците во Манчестер 🎥

Во англиските медиуми вчера се појави вест дека Кристиано Роналдо морал да се пресели од д…