Дома Фудбал Останато Играчите на Реал чудесно се опоравуваат кога ќе го напуштат Мадрид (ФОТО)

Играчите на Реал чудесно се опоравуваат кога ќе го напуштат Мадрид (ФОТО)

Mногу играчи на Реал Мадрид овој викенд се на должност кон своите репрезентации.

На репрезентативните собири отпатуваа Герет Бејл и Хамес Родригез иако и двајцата беа повредени и не тренираа во Реал.

Сепак, вчера Бејл проблем одработи тренинг со своите соиграчи од репрезентацијата. Денес пак Хамес Родригез тренираше со репрезентацијата на Колумбија иако во Реал не тренира 15 дена.

Колумбиецот ова лето се врати од позајмицата од Баерн и изгледаше дека ќе го поправи својот однос со Зидан, но изгледа се случи спротивното, го влоши.

Сега Рордигез кој не тренираше во последните 15 дена за Реал веројатно ќе настапи за Колумбија во натпреварот против Перу кој се игра на 15-ти ноември. Останува да се види како на ова ќе реагира Зидан.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Официјално: Наполи му врачи отказ на Анчелоти!

Тоа што се најавуваше изминатите денови денес доби официјална потврда, Карло Анчелоти пове…