Дома Фудбал Лига на шампиони Зошто!? Пјатов го направи еден од најглупавите пенали во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Зошто!? Пјатов го направи еден од најглупавите пенали во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Динамо во 60-тата минута дојде до пресврт против Шахтјор.

Иако Шахтјор поведе, Динамо успеа да направи пресврт. Домаќинот поведе преку Конопјанка, Динамо изедначи преку Олмо, а до пресврт стигна со голот од пенал на Орсиќ.

За овој пенал најголем виновник беше голманот на Шахтјор Пјатов кој направи голема глупост.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Неверојатната Аталанта сруши рекорд стар 68 години

Екипата на Аталанта изедначи рекорд на италијанската лига стар 68 години бидејќи има тројц…