Дома Видео Зошто Покетино не се поздрави со газдата на Челзи? 🎥

Зошто Покетино не се поздрави со газдата на Челзи? 🎥

Tимот на Челзи вчера беше поразен во финалето од Лига Купот против Ливерпул по продолженија (0:1). По натпреварот беше забележана една ситуација на трибините во која во центарот на вниманието се најде тренерот на „сините“ Маурисио Покетино.

Имено, Покетино додека поминуваше покрај ложата се поздрави со неколку луѓе, но не и со сопственикот на клубот Тод Боели. Американецот тргна да се поздрави со аргентинскиот стратег, но тој си замина.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Засега не е познато дали станува збор за некоја случајност и Покетино не го забележал или пак помеѓу двајцата владее некаква нетрпеливост.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…