Дома Фудбал Останато Златан е машина: Тренира и на јахта! 📸

Златан е машина: Тренира и на јахта! 📸

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ има цврста намера да се задржи формата за време на паузата помеѓу двете сезони и може да биде уште подобар, ако тоа е воопшто можно.

Популарниот Ибракадабра зад себе има фантастични седум месеци во дресот на Милан, за време на која постигна 11 гола и докажа дека на 38-годишна возраст може да биде најдобриот играч на толку одличен тим.

Затоа Росонерите ќе направат се за да го задржат во клубот и веќе му понудија плата од над четири милиони годишно само за да остане.

Како што знаевме претходно, причината за добрата форма на Ибрахимовиќ во неговите поодминати години е тренинг, тренинг и само тренинг.

Поранешниот напаѓач на Барселона, Интер, Манчестер Јунајтед и Јувентус беше виден на јахта во близина на француското одморалиште Сен Тропе. Фотографите кои овој пат сликаат познати фудбалери на јахти, беа изненадени од погледот, бидејќи Ибра тренираше на јахта.

Искусниот напаѓач реши да го помине денот на јахта, наместо да ужива и да се сонча, на тренинзи. Така, тој беше виден како прави некои вежби за да ја задржи силата и фитнесот, што може да се види на фотографиите.

Покрај тоа, самиот Ибра објавил видео на Инстаграм каде вежба.

Очигледно е дека тој сè уште има голем мотив да остане во самиот врв на фудбалот, каде се уште е, без оглед на годините.

Неговата сопруга Хелена Сегер била со него на јахтата, а во извештаите се вели дека децата биле со нив.

Патем, кога станува збор за неговата фудбалска кариера, треба да се каже дека Ибрахимовиќ во моментов е слободен агент, но дека тој веројатно треба повторно да потпише за Милан, овој пат со нешто подолг договор од шестмесечниот договор во јануари годинава.

Да потсетиме, тој неодамна изјави дека ’Ибра не е играч за Лига Европа’, алудирајќи на тоа дека Милан ќе игра на ова натпреварување следната сезона, но се верува дека тој „омекна“ малку кога станува збор за останување во клубот, откако беше објавено дека Стефано Пиоли останува на позицијата тренер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Урнебесно: Иско во борба сам со себе да ја стигне топката 🎥

Иско е миленик на Зинедин Зидан и веројатно тоа е главната причина зошто е се уште член на…