Дома Топ вести Зидан нема дилеми: Ова е составот за „Ел Класико“!

Зидан нема дилеми: Ова е составот за „Ел Класико“!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Реал Мадрид уште и гостува на Барса во големото „Ел Класико“, а Зинедин Зидан веќе го знае тимот кој ќе го изведе на „Камп Ноу“.

Мадридски „АС“ денес го објави составот кој ќе игра на „Ел Класико“ со напомена дека Зидан имал неколку дилеми. Тој има проблем со играчкиот кадар бидејќи поради повреда не може да смета на Крос, Бејл и Мората, а Касимиро штотуку се опорави.

Сепак, и покрај тоа тимот на Реал ќе изгледа многу моќно, бидејќи Ковачиќ, Иско и Лукас Васкес играат многу добро во последно време.

Зидан единствено имал дилема околу штоперскиот тандем дали да биде Рамос – Пепе или Рамос – Варан, но сепак „АС“ тврди дека ова ќе биде конечниот избор.

02-12zizu2

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Се спушта завесата во Премиер лигата: Лестер или Евертон, еден ќе ја напушти елитата

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Денес има го…