Дома Фудбал Репрезентации За соништата никогаш не е доцна: Ешли Јанг со емотивна порака по повикот за Мундијалот (Фото)

За соништата никогаш не е доцна: Ешли Јанг со емотивна порака по повикот за Мундијалот (Фото)

0

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ешли Јанг ова лето ќе ја претставува Англија на Светското првенство во Русија.

Ова ќе биде прв Јанг (32) да настапу на најголемиот фудбалски собир, а после денешното објавувањето на списокот на селекторот Герет Саудгејт фудалерот не го криеше задоволството.

Јанг преку Твитер испрати порака дека за него ова ќе биде остварување на сонот:

„Можеби оваа фотографија претскажа дека ќе го живеам својот сон и дека ќе заиграм на Светското првенство…Сонот се исполни“, напиша Јанг покрај фотографијата со дресот на Англија од неговото детство.


Следете го Sportski.mk и на


Да потсетиме Англија на Мундијалот ќе игра во група со Белгија, Тунис и Панама. Комплетниот список на Англичаните можете да го погледнете ТУКА.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Милан се држеше, но Јувентус го имаше Роналдо – Португалецот со прв трофеј во дресот на „старата дама“ (ВИДЕО)

Денес во Саудиска Арабија со почеток од 18:30 часот Јувентус и Милан го одиграа италијанск…