Дома Фудбал Италија За ова зборува цела Италија: Расправија меѓу Сари и Роналдо уште на првиот меч (видео)

За ова зборува цела Италија: Расправија меѓу Сари и Роналдо уште на првиот меч (видео)

0

Јувентус вчера го одигра првиот пријателски меч во претсезоната против Тотенхем, а за еден детал денес зборува цела Италија.

Резултатот е секако во втор план, но се случи нешто што ги загрижи сите навивачи на „старата дама“.

Имено, уште во првиот меч дојде до расправија помеѓу тренерот Сари и првата ѕвезда Кристиано Роналдо.

Во второто полувреме Сари го извади од игра Роналдо, по што следеше ладен поглед и негодување од страна на Португалецот, па двајцата влегоа во вербална расправија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Азар им одговори на оние кои тврдат дека е дебел (ВИДЕО)

Белгиецот Еден Азар кој ова лето пристигна во Реал не можеше да дебитира во Ла Лига поради…