Дома Трансфер зона За Лукаку изгледа има само една опција

За Лукаку изгледа има само една опција

Ромелу Лукаку се обидува да се наметне во Рома, но во изминатиот период повторно не прикажува настапи какви што се очекува од него. Поради тоа се води кон тоа курпулентниот Белгиец полека да заврши со европскиот фудбал.

Откако Даниеле де Роси седна на клупата на Рома, формата на „волчицата“ се подигна, но спротивно се случи со индивидуалниот учинок на Лукаку. За четири месеци Лукаку постигна само три гола и прашање е дали Рома воопшто треба да го задржи.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Со оглед на тоа што се уште е играч на Челзи Рома, според договорот за негов откуп римскиот клуб треба да плати околу 80 милиони евра. Колку што се за обештетување и за платата од тригодишниот договор,впечатокот е дека во Рома не сакаат да потрошат толку голема сума на Лукаку.

Но, затоа тука се клубовите од Саудиска Арабија на кои нема да им биде проблем да ја платат оштетата од 40-50 милиони евра и да му дадат на Лукаку плата каква што посакува.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …