Дома Топ вести Жоао Феликс му рече на судијата дека е луд, му се заканува суспензија од 12 меча

Жоао Феликс му рече на судијата дека е луд, му се заканува суспензија од 12 меча

Младата ѕвезда на Атлетико Мадрид, Жоао Феликс е во центарот на вниманието откако направи „глупост“ на мечот против Атлетик Билбао.

Португалецот влезе во игра во 60-та минута, но на теренот мина само 18 минута, откако со лакт неспортски удри противнички играч по лицето и доби жолт картон.

Феликс потоа почна да му дофрла на судијата и дожи уште еден жолт картон, па беше исклучен.

Шпанските медиуми пишуваат дека младиот фудбалер на судијата му рекол дека е луд, па сега го чека долга суспензија и до 12 меча.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …