Дома Топ вести Жиру потврди: Го напуштам Милан

Жиру потврди: Го напуштам Милан

Исксусниот голгетер Оливие Жиру денес потврди дека после три сезони го напушта Милан и се сели во МЛС лигата.

Неговиот договор со Милан истекува на лето и ќе замине како слободен агент, а за клупскиот канал потврди дека кариерата ќе ја продолжи во МЛС лигата.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Французинот веќе постигнал договор со ФК Лос Анџелес и ќе игра во МЛС лигата. ФК Лос Анџелес е клуб кој постои само девет години, но веќе во своите редови има познати фудбалери, таму е и сонародникот на Жиру Уго Лорис.

„После три  години го напуштам Милан и ќе ги одиграм последните два натпревари за овој клуб. Заминувам, но Милан секогаш ќе остане во моето срце, поминав прекрасни години овде“, изјави Жиру.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Позната казната на Даку за пцуењето на Македонците!

Европската куќа на Фудбалот ја соопшти казната за репрезентативецот на Албанија, Мирлинд Д…