Дома Видео Ечи српска музика, а Јокиќ едвај се движи? 🎥

Ечи српска музика, а Јокиќ едвај се движи? 🎥

Кошаркарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ повторно е во центар на внимание на јавноста, откако на социјалните мрежи се појави негова наводна снимка по ноќен клуб.

Не е познато кога Јокиќ бил снимен на улица, но на снимката јасно се гледа дека едвај оди по улица, додека во позадина се слуша српска музика.

Во секој случај, не е потврдено дека е Јокиќ на снимката, но ако не тогаш некој премногу личи на него, затоа што не се гледа лицето на МВП ѕвездата на НБА лигата. Српските медиуми тврдат дека на видеото е кошаркарот.

Јокиќ ова лето не беше заедно со репрезентацијата на Србија и реши да одмори по напрната сезона, а одморот го искористи така што уживаше во трки со коњи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Најчудната одлука во ВАР историјата: Како ова не е гол!? 🎥

Најскандалозната одлука во ВАР историјата ни стигнува од Кипар каде што не е признат чист …