Дома Топ вести Еуфорија помеѓу навивачите: Го најави ли Ла Лига трансферот на Меси!? 📸

Еуфорија помеѓу навивачите: Го најави ли Ла Лига трансферот на Меси!? 📸


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Фудбалскиот свет е во исчекување на одлуката каде Лионел Меси ќе ја продолжи кариерата откако Аргентинецот и официјално се раздели со ПСЖ.

Во текот на денешниот се појави изјава на Лапорта која не беше оптимистичка (ТУКА), но потоа се одржа состанокот со таткото на Меси, Хорхе по кој очигледно работите се промениле.

Таква беше изјавата и на Хорхе Меси.

„Меси сака да се врати во Барселона и јас би го сакал тоа. Можам да кажам дека целиме кон такво нешто. Наскоро ќе знаете што ќе се случува“, изјави таткото на Аргентинецот.

Посебна еуфорија помеѓу навивачите на Барселона предизвика мистериозната објава на Ла Лига која за многумина е најава за враќањето на Меси во шпанскиот фудбал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Екипата на Ал Наср со…