Дома Трансфер зона Ериксен чека понуди, Тотенхем нема избор

Ериксен чека понуди, Тотенхем нема избор

Кристијан Ериксен одбил да го продолжи договорот со Тотенхем, кој истекува следното лето, па е спремен да ја промени средината.

Ериксен влезе во последната година од договорот, но не помислува да стави потпис на нов, па во Тотенхем стравуваат дека на крајот од сезоната ќе замине бесплатно.

Според англиските медиуми Ериксен е отворен да замине до крајот на преодниот рок, но само доколку пристигне понуда од Реал Мадрид, Барселона или Јувентус.

Сепак, ниту еден клуб до сега не почнал преговори со 27-годишниот играч, а во Тотенхем не сака да прифати ниту 11 милиони евра по сезона, па се смета дека веќе донел одлука да го напушти лондонскиот клуб по крајот на сезоната.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Стерлинг флертува со Реал Мадрид

Една од големите ѕвезди на Манчестер Сити, Рахим Стерлинг се поврзува со трансфер во Реал …