Дома Македонски спорт Енур Тотре направи трансфер во Украина

Енур Тотре направи трансфер во Украина

Maкедонскиот играч за врска Енур Тотре потпиша договор со украинска Ворскла.

Клубот во текот на вчерашниот ден го потврди трансферот на Тотре. Со овој тим Тотре потпиаш договор на три години и ќе се обиде да одигра добра сезона во нвата сезона.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


25-гпдишниот играч беше дел од Шкендија од 2014 до 2021 година, но на крајот не си замина баш на најдобар начин од тетовскиот клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Јувентус, Интер и Манчестер Јунајтед го сакаат Начо

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неко…