Дома Видео Емре Џан постигна гол од половина терен 🎥

Емре Џан постигна гол од половина терен 🎥


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Во натпреварот помеѓу Бохум и Борусија Дортмунд во Купот на Германија, Емре Џан кој има потекло од Турција постигна гол од половина терен, а потоа емотивно го прослави бакнувајќи ја црната лента на ракавот во чест на жртвите во земјотресите во Турција и Сирија.

Борусија го продолжи патот во Купот со победата од 1:2. Џан го постигна првиот гол на натпреварот откако голманот на Бохум лошо расчисти една топка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…