Дома Фудбал Останато Емотивен момент: Киелини првенецот во МЛС го посвети на Астори 🎥

Емотивен момент: Киелини првенецот во МЛС го посвети на Астори 🎥

Поранешниот репрезентативец на Италија, легендарниот Џорџо Киелини го постигна првиот гол во МЛС лигата, а тој гол го посвети на Давиде Астори.

Киелини беше стрелец на првиот гол во победата на Лос Анџелес ФК против Портланд. Судбината сакаше голот да го постигне на петгодишнината од смртта на Астори.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Поранешниот капитен на Фиорентина почона на 4-ти март 2018 година, Киелини се потсети на тој тажен ден.

„Пет години од тој прокелт ден. Давиде секогаш си со нас“, порача Киелини само неколку часа пред натпреварот.

Кога ја затресе мрежата Киелини салутираше во чест на својот поранешен соиграч.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Хаос на трибините, братот на Јокиќ нападна навивач🎥

Кошаркарите на Денвер синоќа на драматичен начин го совладаа Лос Анџелес Лејкерс во НБА пл…