Дома Фудбал Англија Емери замина, нов Шпанец го презема Арсенал

Емери замина, нов Шпанец го презема Арсенал

Унаи Емери доби отказ година и полoвина откако стана тренер на Арсенал. Привремено на клупата го наследи Фреди Љумберг. Играчката легенда на „топџиите“ ќе го води тимот против Норвич во недела, но јасно е дека тој не е трајно решение.

Раководството на Арсенал е во потрага по нов менаџер, па медиумите шпекулираат со неколку имиња. Од Шпанија доаѓа информација дека еден од главните кандидати е бившиот тренер на Валенсија, Марселињо.

Марселињо доби отказ во Валенсија на почетокот на септември оваа година поради недоразбирање со раководството и моментално е без ангажман.

Наводно „топџиите“ веќе стапиле во контакт со Марселињо и ја разгледуваат можноста да го донесат на „Емирати“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бе…