Дома Македонски спорт Мак ракомет „Екип“: Лазаров останува во Нант и следната сезона

„Екип“: Лазаров останува во Нант и следната сезона

Еминентниот француски весник „Екип“ открива дека Кирил Лазаров ќе го продолжи договорот со Нант.

Актуелниот селектор на македонската репрезентација не размислува за пензија и ќе стави потпис на нов едногодишен договор.

„Екип“ тврди дека Лазаров сака да игра уште една сезона, со цел да остане во форма за да му помогне на национаниот тим на Македонија на ЕП во 2022 година.

Лазаров е дел од францускиот тим од 2017 година, кога дојде од Барселона. 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…