Дома Видео Еден од најлошите слободни удари во кариерата на Меси 🎥

Еден од најлошите слободни удари во кариерата на Меси 🎥

Лионел Меси се врати во тимот на Интер Мајами за реваншот од четвртфиналето во КОНКАКАФ Лигата на шампионите, но и со Аргентинецот во тимот Монтереј одново беше подобар.

Монтереј го доби натпреварот со 3:1 и така со вкупни 5:2 излезе како победник во двомечот. Меси беше асистент во единствениот гол за неговата екипа кој го постигна Гомез.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Но, аргентинскиот ас беше далеку од своите најдобри вечери во кариерата, а доказ за тоа е и катастрофалниот слободен удар кој не заврши ниту блиску до голот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Дончиќ дели и „банани“: Го „залепи“ најдобриот играч на Оклахома 🎥

Екипата на Далас Маверикс изминатата вечер славеше победа против Охлахома и така дојде до …