Дома Трансфер зона Европските гиганти ја започнаа трката за новиот „бисер“ на Салцбург

Европските гиганти ја започнаа трката за новиот „бисер“ на Салцбург

Салзбург после Ерлинг Халанд изгледа има ново голгетерско чудо.

Австрискиот шампион има нов бисер, Патсон Дака, кој неодамна го постигна најбрзиот хет трик во историјата на австрискиот фудбал.

Инаку Дака во досегашниот дел од сезоната постигна 27 гола и запиша 8 асистенции.

Станува збор за момче од Замбија кое има 22 година, дојде од Лиферинг и неговиот договор со Салзбург го врзува до 2024 година.

Тој го привлече вниманието на неколку европски гиганти, а најсилен интерес за него покажуваат Милан, Лајпциг и Баерн Минхен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Солскјер спреми богата понуда за Грилиш

Примарна цел на Манчестер Јунајтед во летниот преоден рок ќе биде капитенот на Астон Вила,…