Дома Трансфер зона Европските гиганти „полудеа“ за ѕвездата на Лил

Европските гиганти „полудеа“ за ѕвездата на Лил

0

Француските медиуми пренесуваат дека голем број на европски гиганти се силно заинтересирани за напаѓачот на Лил, Николас Пепе.

Репрезентативецот на Брегот на слоновата коста постигна осум гола од почетокот на сезоната и со тоа го привлече вниманието на многу европски клубови.

Лил моментално е на третото место на табелата, а Пепе е клучен играч, но би можел да направи трансфер уште во јануари.

Барселона, Јувентус, Челзи, Арсенал, Манчестер Сити, Наполи и Рома се само дел од клубовите кои со спеменуваат како можна дестинација за 23-годишниот напаѓач.


Следете го Sportski.mk и на


„Мирор“ пренесува дека Арсенал веќе започнал преговори и дека наскоро спрема официјална понуда за напаѓачот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Откриено: Бензема бил на чекор од Барселона, но трансферот пропаднал поради бизарна причина

Во летото 2018 година Карим Бензема бил блиску до потпис со Барселона. Пред сезоната 2008/…