Дома Видео Еврогол на Кутињо за Бразил 🎥

Еврогол на Кутињо за Бразил 🎥

После двете нерешени натпревари репрезентацијата на Бразил се врати на победите во јужноамериканските квалификации за СП во Катар.

Бразил во натпреварот кој немаше резултатско значење и за едните и за другите го совлада Парагвај со 4:0. Бразилците се веќе пласирани на Мундијалот, додека Паргвај остана без шанси.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Најубавиот гол на натпреварот го постигна Кутињо со прекрасен удар од далечина. Останатите три гола беа дело на Рафиња, Ентони и Родриго.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Пиоли: Одиме да ја освоиме Лига Европа

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, вели дека неговите играчи и натаму се во трка да го осво…