Дома Видео Еврогол на Ескудеро во победата на Севиља ?

Еврогол на Ескудеро во победата на Севиља ?

Фудбалерите на Севиља вечерва запишаа победа против Селта Виго со (4:2).

Домаќините во финишот го скршија отпорот на Селта и дојдоа до трите бода. До 84. минута од мечот беше 2:2, тогаш Ескудеро го постигна еден од најубавите голови во досегашната сезона за водство од 3:2. Две минути подоцна Ел Хадади го постави конечните 4:2.

Голот на Ескудеро навистина е маестрален, зафати одличен „сув лист“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Направија план како да му соопштат за смртта на Диего: До тогаш му пуштаат серии за Пабло Ескобар

Помина веќе некое време од смртта на Диего Марадона. Додека сите се помирија со болната ви…