Дома Останати Еве што се случува кога ќе го испровоцирате Надал (видео)

Еве што се случува кога ќе го испровоцирате Надал (видео)

Актуелниот шампион на Ролан Гарос, Рафаел Надал рутински се пласираше во третото коло, откако со 3:0 го победи Американецот, Мек Доналд.

Надал на противникот му препушти само четири гема, а Американецот се обиде да врати со провокација.

Мек Доналд сервираше „под рака“, но тоа не го изненади Надал кој му зеде ефективен поен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Футсал мајсторија: Играчите на Барселона примија гол без топката да ја допре земјата

Неколку стотина љубители на футсалот во Кордоба беа сведоци на одличен гол на Казуја Шимиз…