Дома Топ вести „ДРИМ-ТИМ“: Видете како ќе изгледа тимот на Барса следната сезона (фото)

„ДРИМ-ТИМ“: Видете како ќе изгледа тимот на Барса следната сезона (фото)

Барселона ова лето се уште не направила конкретен трансфер, освен Френки де Јонг кого го ангажираа пред половина година.

Меѓутоа, медиумите во Шпанија тврдат дека Барселона спрема одговор на трансферите на Реал Мадрид, а најсилни се шпекулациите за доаѓање на Нејмар и Гризман.

Барселона има голем план, сака да ги донесе Нејмар и Гризман на „Камп Ноу“ како замена за Кутињо и Дембеле.

На излезна врата се уште Иван Ракитиќ и Малком, за кои клубот очекува понуди и сака да ги продаде ова лето.

Шпанските медиуми објавија како треба да изгледа тимот на Барса наредната сеозна… навистина импресивно!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Првата мета во Наполи на Гатузо е од – Милан!

Како што пренесуваат медиумите во Италија, Џенаро Гатузо ќе има пари на располагање за јан…