Дома Останати Тенис Драма на тренингот на Алкараз пред мечот со Ѓоковиќ!

Драма на тренингот на Алкараз пред мечот со Ѓоковиќ!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Карлос Алкараз одработи тренинг на неколку часа пред мечот со Ѓоковиќ, но тренингот на шпанскиот ас во еден момент беше прекинат.

Се беше нормално и вообичаено како за сите претходни тренинзи додека на една повозрасна жена не и се слоши покрај теренот. Повозрасната госпаѓа се сруши на теренот, а Шпанецот веднаш дотрча да и помогне.

Реагираа брзо и докторите кои ја изнесоа госпоѓата надвор од теренот и ја пренесоа во најблиската болница. Иако на момент завладеа паника на теренот, сепак набрзо беше јасно дека се ќе биде во ред бидејќи госпоѓата во свесна состојба била изнесена надвор од теренот.

По прекинот, Алкараз го продолжи тренингот со тренерот Хуан Карлос Фереро.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Спектакл во Рим: Ѓоковиќ и Бејл заедно играа голф 🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Новак Ѓоковиќ учеству…