Дома Трансфер зона Дортмунд ја одреди цената, три гиганти го сакаат Адејеми

Дортмунд ја одреди цената, три гиганти го сакаат Адејеми

Борусија Дортмунд е спремна да го продаде напаѓачот Карим Адејеми ова лето, а неколку европски гиганти се заинтересирани.

Наводно „милионерите“ се спремни да го продадат за сума од 35 милиони евра.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Пред две години Адејеми пристигна од РБ Салцбург за 30 милиони евра, но не може да се каже дека во целост ги оправда очекувањата.

Интерес за него покажуваат Челзи, Јувентус и Милан, а Адејеми е спремен да се пресели во клуб каде ќе може да игра Лига на шампиони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Трансфер од соништата: Од српска втора лига во Премиер лигата

Српскиот фудбалер Миодраг Пиваш официјално е нов играч на Њукасл.  19-годишниот Пиваш мина…