Дома Трансфер зона Дортмунд најде замена за Халанд

Дортмунд најде замена за Халанд

Борусија Дортмунд сака да си го врати назад напаѓачот на Реал Сосиедад, Алексадар Исак, пренесува „Скај Германија“.

Според изворот 21-годишниот напаѓач е фаворит за наследник на ѕвездата Ерлинг Халанд.

За Халанд интерес покажуваат најголемите европски гиганти и се очекува да ја напушти Борисија Дортмунд, па поради тоа „милионерите“ веќе бараат замена.

Исак минатата сезона одигра одлично во Реал Сосиедад, а добри партии покажа и на ЕУРО, па „милионерите“ веруваат дека ќе биде идеална замена за Халанд.

Сосиедад е спремен да го пушти напаѓачот, но за неговата слобода бара 35 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

На големо во италијанските медиуми се пишува за можниот трансфер на Ромелу Лукаку во редов…