Дома Видео Дончиќ може да поентира и со рамо 🎥

Дончиќ може да поентира и со рамо 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Лука Дончиќ игра фантастично оваа сезона во дресот на Далас Маверикс, а вчера пред мечот против Бруклин нетс направи потег кој сите ги воодушеви.

Далас пред домашната публика го урна ѕвездениот тим на Бруклин со 96-94, а до победата повторно ги предводеше Дончиќ со 36 поени, шест скокови и шест асистенции.

Сепак, на загревањето пред натпреварот словенечкиот кошаркар ги воодушеви сите откако постигна кош со рамо и покажа уште еднаш дека е голем мајстор.

Дончиќ во досегашниот дел од сезоната има просек од 36 поени, 8,6 асистенции и 8,3 скокови по натпревар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

„Летаа“ боксови: Општа тепачка на натпревар во НБА! 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Инцидент се случи на…