Дома Останати Кошарка НБА Дончиќ до нов три-дабл: Двапати го спасуваше Далас против Лејкерс и донесе победа! 🎥

Дончиќ до нов три-дабл: Двапати го спасуваше Далас против Лејкерс и донесе победа! 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Oдличен натпревар во Лос Анџелес одиграа Лејкерси и Далас, а гостите славеа по две продолженија со 115:119.

Најзаслужен за победата на Далас повторно беше Лука Дончиќ кој со две тројки во регуларниот дел и во првото продолжение го спасуваше својот тим од пораз.

Натпреварот Словенецот го заврши со трипл-дабл од 35 поени, 14 скокови и 12 асистенции. Во редовите на Лејкерси најдобар беше Вестбрук со 28 поени.

Во дерби натпреварот на истокот на Портланд не му помогнаа ниту 50 поени на Демијан Лилард бидејќи беа поразени од Кливленд со 113:119.

Се одиграа и уште три натпревари во нови Оклахома славеше кај Филаделфија со 114:133, Мајами беше подобар од Милвоки со 108:12 и Торонто дома го совлада Шарлот со 124:114.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

„Бомба“ во НБА: Кајри Ирвинг побарал трејд!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Ѕвездата на Бруклин …