Дома Македонски спорт Мак баскет Донесена одлука за натпреварот Чаир – МЗТ: Натпреварот ќе се доигра – казни и за двете екипи!

Донесена одлука за натпреварот Чаир – МЗТ: Натпреварот ќе се доигра – казни и за двете екипи!

Koшаркарската федерација денеска донесе одлука за прекинатиот натпревар помеѓу Чаир и МЗТ Скопје кој ќе се доигра пред празна сала, а изречени се и парични казни.

КК Чаир 2030 добива забрана за поставување на дополнителни ВИП столчиња до крајот на актуелната сезона, а воедно клубот ќе мора да плати и парична казна во висина од 40.000 денари. Санкција беше изречена и за техничкиот раководител на екипата, Алајдин Мустафа, кој доби парична казна во висина од 20.000 денари


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Меѓутоа парична казна ќе мора да плати и МЗТ Скопје, како што соопштуваат од федерацијата поради предизвикување на прекин. Kлубот од Аеродром ќе мора да плати парична казна во износ од 30.000 денари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…