Дома Фудбал Донесена одлука, Брахим Дијаз се враќа во Реал

Донесена одлука, Брахим Дијаз се враќа во Реал

Реал Мадрид одлучи на крајот на сезоната да си го врати Брахим Дијаз, кој е на позајмица во Милан.

Шпанецот е во сопственост на Реал Мадрид, но веќе трета сезона е на позајмица во Милан.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


„Росонерите“ сакаа да го задржат, но после заминувањето на Асенсио „кралевите“ одлучија токму Брахим Дијаз да биде негова замена.

Реал Мадрид почнал и преговори со неговиот агент за продолжување на договорот и наскоро Брахим Дијаз ќе стави потпис на договор до 2027 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Артета доби суспензија!

Aрсенал вчера во драматичен натпревар го победи Лутон со 3:4 во Премиер лигата, но оваа по…