Дома Фудбал Останато Докторот на Нејмар ги исплаши Бразилците: Постои причина за страв…

Докторот на Нејмар ги исплаши Бразилците: Постои причина за страв…

0
neymar

Цел Бразил се моли за здравјето на Нејмар и се надеваат дека тој ќе биде подготвен за настап на Светското првенство во Русија.

Докторот од селекцијата на Бразил, Родриго Ласмар излезе со нови информации поврзани за здраствената состојба на најдобриот играч на оваа земја.

„Пред големо натпреварување какво што е Светското првенство ваквите повреди секогаш се причини за страв. Нејмар на почетокот беше нервозен, но неговата ментална сила му помогна тоа да го надмине. Тој сака да се врати што побрзо, но одредивме рок од шест недели после операцијата кога ќе ја направиме следната проценка за неговото опоравување. Ќе направиме нови снимки кои ќе ни помогнат да дефинираме кога тој ќе се врати“, изјави Ласмар.

Секако, сите во Бразил не сакаат ниту да помислат дека нивната репрезентација не ќе може да смета на најскапиот фудбалер во историјата.


Следете го Sportski.mk и на


 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Видео: Елмас поцрвене, Фенербахче загуби од второлигаш!

Фенербахче загуби со 1:0 на гостувањето кај Умраниеспор во раките на Купот на Турција, а м…