Дома Останати Ракомет Докторите уште се борат за животот на Алфредо Китана

Докторите уште се борат за животот на Алфредо Китана

После смртта на Златко Саричевиќ вчера добивме нови лоши вести од ракометниот свет.

Голманот на Порто и колега на нашиот Никола Митревски доживеа срцев удар на тренингот на португалскиот тим.

Алфредо Китана е роден Кубанец, но ги брани боите на португалската репрезентации. Утрово новите информации се дека некои посебни промени нема, тој е во вештачка кома и докторите се борат за неговиот живот.

Целиот ракометен свет се моли за негово опоравување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Oфицијално: Раул го продолжи договорот со ПСЖ

Поранешниот селектор на Македонија и тренер на Вардар ја продолжи соработката со Пари Сен …